Hubb İnteriors

Basında Biz

MAG Dekorasyon Dergisi / MART 2021

 

 

 

 

 

 

 

AZİZE MENGİ

İddialı Desenler Lüks Tasarımlar

Hubb Interiors

Tekne ve ev tekstil ürünlerinde lüksü, kaliteyi ve eşsiz parçaları bir arada sunan Hubb Interiors’ın Kurucusu Azize Mengi, markasının kuruluş hikâyesinden ürün çeşitliliğine, iş birliği içerisinde olduğu markalardan tasarım tarzına kadar markası hakkında merak edilen her şeyi tüm detayları ile MAG okurları ile paylaştı.

Hubb Interiors’un kuruluşundan ve koleksiyonlarınızın hikâyesinden bahsedebilir misiniz?

Biz H&A Marine markasıyla 2016 yılında tekne tekstili ağırlıklı iç dekorasyon hizmetleriyle sektöre giriş yaptık. Yat tersanemiz olan Mengi Yay Yatçılık firması olarak da sektörün iç dekorasyon malzemeleri konusundaki eksiklerini gördüğümüzden tekne sahiplerine stillerine özel yüksek kalite malzeme kullanılarak üretilmiş tekstil ürünleriyle, açık denizde ev konforu hissini yaşatmak için projeler geliştirdik. 2020 yıl sonuna kadar da sadece tekne sektörüne hizmet verdik. 2021 yılbaşı sezonu itibariyle Bespoke Napkin Co. markası ile ev grubunda sofra tekstili ürünleri üretmeye başladık ve çok da ilgili gördü. Ardından markalarımızı birleştirme kararı aldık ve Hubb Interiors’ı kurduk. Hubb Interiors, ev ve teknelerde danışanlarına lüksü, kaliteyi, eşsizliği, özel üretimi, yüksek kaliteyi ve birebir çalışmayı sunuyor. Danışanımız dilerse ürünün her noktasında dekorasyonuna özel dokunuşlar yapmak için isteklerde bulunabiliyor. Biz de tasarımlarımızı ve üretimimizi bu istekler doğrusunda şekillendiriyoruz.

Ürün yelpazeniz ve kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Klasikleşmiş çalışmalar yerine dekorasyona özel tasarladığımız ürünlerle hem ev hem teknelerde nevresim, havlu, sofra tekstili, sofra, mutfak ve banyo aksesuarları üretiyoruz. Tabii ki kullanıcılarımızın sade desenler ve klasikleşmiş renkleri de tercih ettiği oluyor burada en önemli konu; kullanıcımızın kendini özel hissetmesi, ürünlerin kendi isteği doğrultusunda içine sinerek kullandığı ve her gördüğünde mutlu olduğu ürünler olması.

Bünyenizde hangi markaların ürünleri mevcut?

Kendi markalarımız Hubb Interiors ve H&A Marine ve Bespoke Napkin Co. yanında sofra ve dekorasyon grubundaki ürün yelpazemizi genişletmek adına MacKenzie Childs ve ZM Decor ürünlerinin de bayiliğini aldık.

Genelde tekne tasarımlarına uygun aksesuarlarınız mevcut. Fakat son zamanlarda ev tekstil ürünlerine yöneldiğinizi görüyoruz. Ürün gamınızdan ve önceliklerinizden bahsedebilir misiniz?

2021 itibariyle tüm ürünlerimizi danışanlarımızın isteği doğrultusunda ev için de üretiyoruz. Nevresim, havlu ve sofra tekstili grubunda daha marin desenler ön plandayken artık kullanıcılarımızın evlerinde tercih ettiği farklı desenler de projelerimizde yerini alıyor. Kullanıcılarımızın istedikleri renk ve desenle bir koleksiyon oluşturabilmelerinin yanında sağladığımız en büyük avantaj “bespoke” yani kişiye özel, istedikleri ölçüde, tüm detaylarına onların karar verdiği ürünler sağlamamız. Firma olarak önceliğimiz danışanımıza stilini yansıtan, kaliteyi, lüksü ve ayrıcalığı hissettiği ürünler tedarik etmek.

Tasarım tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Genel olarak çağdaş çizgilerde tasarımlar yapıyor olsak da yine kullanıcı isteği doğrultusunda çalıştığımız otantik örneklerimiz de oldu. Koleksiyonlarımızda genele hitap eden sade, şık ve farklı tarzlar oluşturmayı hedefliyoruz.

Bu sezon koleksiyonlarınızda hangi model ve desenler karşımıza çıkacak?

Ev grubumuz için yeni yıl itibariyle büyük bir koleksiyon oluşturduk ve satışa sunduk. Marin grubumuz içinde kuruluşumuzdan itibaren artarak devam eden ürünlerimizin yanı sıra her yıl yeni modeller ekliyoruz. Mercan, deniz kabukları, deniz atı ve deniz yıldızı herkesin sevdiği ama belki biraz da sıkıldığı modeller. Biz bunu H&A Marin dokunuşlarıyla farklılaştırarak danışanlarımıza sunacağız ve mercan, bilinenin dışına çıkacak.